Teden otroka: igre in druženje

14. 10. 2024

Teden otroka: igre in druženje

V preteklem tednu smo ob temi Otrok - nepopisan list v oddelkih podaljšanega bivanja učiteljice prednost dale igram in druženju. Lepo jesensko vreme nam je omogočilo, da smo večino dejavnosti z učenci lahko izpeljali zunaj.

Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, poudarjajo v Zvezi prijateljev mladine Slovenije, ki ta projekt organizira že 70. leto. Otrokovo odraščanje je najbolj povezano z družino, pa tudi s časom, v katerem živi, z družbo in okoljem, ki ga obkroža. Vsi otroci potrebujejo ljubezen, občutek varnosti in sprejetosti. Potrebujejo igro, druženje z vrstniki, spodbudo ter priložnost za razvoj svojih talentov. Verjamemo, da je bil ob druženju na igrišču v preteklem tednu list popisan s prijetnimi izkušnjami podaljšanega bivanja.